Akichan
nápověda vypnout Akichan patička
  • Postavy: 32614
  • Uživatelů: 35804
  • Hostů: 24 + 67

Informace

Informace o Akihabaře   Informace o OOÚ  

Akihabara - význam slova
Doslovný význam v češtině slova Akihabara (秋葉原) znamená krajina podzimního listí.

Akihabara je oblast, která je přibližně 5 minut cesty od Tokijského nádraží, nachází se zde obchodní zóna, kde najdete elektroniku, počítače, anime a další potřeby pro otaku. Nacházejí se zde i první obchody, které se zaobírají robotikou a osobními roboty.

Více o Akihabaře se můžeš dočíst na stránkách Wikipedie (eng).

Akihabara - o stránkách
Projekt Akihabara.cz vznikl z dlouhé historie několika nešťastných událostí. Díky těmto událostem by zde projekt Akihabara.cz nebyl takový, jaký ho známe dnes, a nebo by se vůbec nezrodil. Stránky Otakuland.cz byly dlouhou dobu neaktualizovány a i po dlouhých naléháních a nabízení pomoci, avšak bez jakékoliv odezvy, se v jedné hlavě zrodil nápad. Nápad postavit nový portál, který by byl variabilní a rychle reagoval na změny a potřeby komunity. V prvopočátcích se nejvíce jednalo o potřeby překladatelů a překladatelských skupin - mít svoje titulky plně pod kontrolou.

A tak vznikl v uzavřeném světě projekt s názvem Moe. Moe jsme se snažili postavit na prvotních scriptech, na kterých běžely stránky Hentai-Elysium. Po dlouhé době vývoje nového portálu se ukázalo, že záměry jsou hodně vysoké a náročné a celý projekt Moe se musel postavit na zcela nových scriptech od základů. Moe tenkrát sídlilo na tajné adrese, kam mělo přístup jen pár vyvolených. To už se vývoje projektu Moe chopilo více lidí a přistoupilo se na to, že by nebylo špatné převést Moe kompletně pod záštitu Hentai-Elysia.

Myšlení tvůrců a spolupachatelů šlo dál do hloubky a přišlo se se skvělým nápadem propojit Hentai-Elysium a projekt Moe do jednoho celku s tím, že navenek by se tvářily jako dva samostatně fungující portály. Tomuto spojení se začalo říkat Akihabara.cz a pracovnímu názvu Moe se začalo říkat Aki (někdy taky označováno jako AniAki = Anime Akihabara).

Během několika let fungování došlo ke zrušení Hentai-Elysia (konkrétně došlo ke sjednocení anime a hentai do jednoho celku) a k otevření dalších dvou významných portálů - Dorama a Manga.

Naše cíle
  • Předávat vám nejzákladnější informace v českém a nebo slovenském jazyce.
  • Mít informace o každém anime, doramě nebo manze.

  • Shromažďovat informace o tzv. licencovaných anime, doramě nebo mangách. Tj. o těch dílech, které u nás vyšla na VHS, DVD nebo jiném médiu a/nebo byla vysílána přímo v televizi. fórum stránky
  • Shromažďovat informace o konkrétním anime, doramě nebo manze v podobě odkazů na jiné stránky, kde jsou k dostání rozsáhlejší informace o daném díle.